הממצאים של בדיקת בדק בית פרטי היא ברוב המקרים הסיבה הנפוצה ביותר שבעלי בית פרטי לא מצליחים להשלים מכירה. אז כדאי לכם להיערך לקראת בדיקת בדק בית בדרכים הבאות.

יש לכם בית שאתם רוצים למכור, ואתם בטוחים שבמצב השוק היום אתם לא תתקשו יותר מדי למכור את הבית. אבל לפני שאתם חוגגים את מכירת הבית, חשוב לזכור שהמוכר יבקש לבצע בדיקת בדק בית לפני שהוא חותם על הקניה. בדיקת בדק בית הנה תנאי מקדים לכל מכירה של בית פרטי, ואם המוכר אינו יהיה מרוצה מדו"ח הממצאים של מהנדס בדק הבית, הוא יבטל את עסקת הרכישה.

הקונים רוצים תמיד לדעת איזה בית הם רוכשים: מה תקין ומה לא? האם יש ליקויי בניה חריפים שיכולים לגרום להם להסס ברכישה? ובכללי מהו מצב הנכס? לכן, מומלץ לקונה להכין את הבית לקראת בדיקות בדק הבית העתידיות בכדי להשלים את המכירה של הבית שלו כמה שיותר מהר ועם כמה שפחות בעיות בסגירת עסקת המכירה.

הזמינו אינסטלטור לאיתור וטיפול בעיות בצנרת הבית

אם אתם מוכרים בית פרטי או דירה, אז אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לשים לב אליו הוא נושא תפקוד מערכת האינסטלציה. ליקויי בניה כגון רטיבות יכולים להפיל בקלות עסקת קניה של בית פרטי, כך שמומלץ להזמין אינסטלטור לאיתור וטיפול נזילות וחלודה בצנרת לפני שהבית יוצא למכירה.

הזמינו טכנאי מזגנים לבצע תחזוקה מקיפה של מערכות מיזוג האוויר בבית

הרבה מוכרים של בית פרטי לא מודעים בכלל לכך שמהנדס בדק בית בוחן גם את התקינות והאפקטיביות של מערכת מיזוג האוויר של הבית. אין מבחן סטנדרטי לבחינת מיזוג אוויר בבית פרטי, מכיוון שיש מגוון רחב של מזגנים, אך בהחלט מהנדס מומחה בדק בית יפעיל את מערכת מיזוג האוויר של הבית לבחון את היכולת שלה לקרר ולחמם את חלל הבית. אז הזמינו טכנאי מזגנים לביצוע תחזוקה של יחידת המזגן החיצונית והמזגנים הפנימיים כך שהם יעבדו כהלכה במהלך בדיקת בדק הבית.

הזמינו חשמלאי לבדיקת תקינות תשתית החשמל בבית

חשמלאי יכול לבצע עבורכם בדיקת תשתית חשמל כללית להערכת תקינות מערכת החשמל של הבית. בדיקה סטנדרטית תכלול בדיקה של לוח החשמל הראשי, בדיקה של כל נקודות החשמל בבית ובדיקת יכולת עמידה בהספק חשמל. בעוד שכמה נקודות חשמל שלא עובדות כהלכה אינם ליקויי בניה שיפגעו בהחלטת הקונים הפוטנציאליים לרכוש את הבית, בהחלט יכולים להיות ליקויי בניה חריפים בתשתית החשמל כמו בלאי חיווט שידחו הרבה קונים.

בצעו בדיקה לעובש וטחב

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב בתים פרטיים היא הצטברות של עובש וטחב בתשתית הבית, במיוחד בקרב בתים שיש להם מרתף. אם נתקלתם בסימני עובש או טחב, היה בעבר אצלכם בבית הצפה של ביוב, אתם גרים במקום שנוטה להיות מוצף בחורף או שהייתה בעבר נזילה שהתגלתה בצנרת, מאוד מומלץ להזמין מהנדס בדק בית מומחה לאיתור עובש וטחב בבתים פרטיים.

הזמינו מהנדס בדק בית לפני שהבית מוצע למכירה

במידה ואתם לא רוצים להיות מופתעים מבדיקת בדק בית שמזמין אחד הקונים הפוטנציאלים, אתם תמיד יכולים להזמין בעצמכם בדיקת בדק בית לפני שהבית מוצע למכירה. קח תוכלו לקבל חוות דעת הנדסית של מהנדס בדק בית עם פירוט כלל ליקויי הבניה בבית, ולטפל בהם מראש. כמובן שמהנדס בדק בית יאתר ליקויי בניה, וזה לא צריך להפתיע אתכם, בעקבות כך פשוט תדרשו להעריך את סך עלויות הטיפול בליקויים, ולהשקיע אותם או להיות מוכנים לרדת במחיר המכירה. מאוד מומלץ לבעלי בתים פרטיים שרוצים למכור את הבית לספוג עלות בדק בית קטנה בכדי לבוא מוכנים יותר לתהליך המכירה של הבית.