תנאי מזג האוויר החורפיים יכולים לגרום לנזק רב במבנים, במיוחד בבתים פרטיים, אשר מצריך תיקון מקצועי. במידה והבית שלכם ניזוק משמעותית במהלך סופה קשה אתם צריכים מהנדס בדק בית שיערוך בדיקת בית מקיפה לאיתור ליקויי בניה שנוצרו כתוצאה ממזג האוויר הקיצוני.

החורף הישראלי מביא איתו בדרך כלל 2-3 סופות קשות בהן הטמפרטורות צונחות משמעותית ויורדים ממטרים רבים בזמן מאוד קצר. סופות קשות אלו גורמים ברחבי הארץ לנזקים רבים בשטחים ציבוריים כמו נפילת עמודי חשמל וגם אצל הרבה בתים פרטיים. בעלי בתים פרטיים בערים הגבוהות סובלים רבות מליקויי בניה שנוצרים מהצניחה המשמעותית של הטמפרטורות וממטרי ברד, בעוד שביישובי השפלה לרוב סובלים מהצפות ומרוחות חזקות.

במידה והתחוללה סופה קשה שאתם יודעים או חושבים שעשתה נזק לבית הפרטי שלכם אתם חייבים לערוך בדיקת בדק בית פרטי עם מהנדס מומחה לבדק בית על מנת להעריך את הפגיעה שנוצרה. מהנדס בדק הבית יבחן את חלל הבית הפרטי בכדי לעמוד על הנזק שנוצר במהלך הסופה ויעניק לכם חוות דעת הנדסית שבעזרתה תוכלו ליצור קשר עם אנשי המקצוע הרלוונטיים לתיקון התקלות שנוצרו. מהנדס בדק בית במהלך בדיקת בית לאחר סופה יבחן לעומק מספר אזורים בבית אשר לרוב נוצרים בהם ליקויי בניה בתנאי מזג אוויר קשים.

פגיעה במערכת מיזוג האוויר של הבית

מהנדס בדק בית יבחן האם נוצרה פגיעה פיזית ברכיבים של יחידת מיזוג האוויר החיצונית של מערכת המיזוג של הבית. סופות חזקות יכולות לפגוע במדחס המזגן ואף להפיל את יחידת המיזוג החיצונית. נוסף על כך, במידה והמזגן עבד הרבה בכדי לחמם את הבית במהלך הסופה יכול להיות שנוצר נזק למנוע של המזגן. במקרה של איתור ליקויים במערכת המזגן תדרשו לקרוא לטכנאי מזגנים.

איטום לקוי בגג

האיטום בגג נועד בכדי למנוע חדירה של מי גשמים מהגג, אך בהרבה בתים פרטיים האיטום הבסיסי לא בהכרח יכול להסתדר עם כמות גשמים גבוהה בטווח כל כך קצר ולכן במהלך סופות גדולות מים מתחילים לחדור לתוך הבית מהגג. לעבור סופה חזקה בחורף היא בעצם הדרך היחידה שלכם לדעת האם הקבלן שבנה את הבית עשה איטום איכותי בגג. במידה ואתם מזהים אזורים בגג שבהם יש נזילות במהלך סופה אז חשוב שתזמינו קבלן איטום לחזק את האיטום באזורים הללו לקראת הסופה הבאה. אם מים רבים חדרו דרך הגג אז אתם יכולים לסבול מרטיבות בקירות ודרשו לטפל גם בזה.

רטיבות בקירות והיווצרות עובש

סופות עם ממטרים חזקים יכולים לייצר רטיבות בקירות הבית הפרטי שלכם, בין אם כתוצאה מנזילה דרך קירות המבנה או בין אם כתוצאה מהצפה שנוצרה מכמות ממטרים חריגה. במידה והקירות ספגו מים לזמן ממושך זה יכול ליצור ריקבון ועובש בתוך הקיר. אם יש חשש לרטיבות בקירות תדרשו להזמין מהנדס בדק בית שיבצעה בדיקת רטיבות בקירות על מנת לעמוד את הנזק ולהחליט האם ניתן לייבש את הרטיבות או שנדרש להרוס את הקיר ולבנות מחדש.

נזקים לדלתות וחלונות

במהלך בדיקת בדק בית פרטי לאחר סופה יבחנו הדלתות והחלונות לאיתור סימנים של נזק פיזי או בעיה בתפעול סגירה אטומה. שלג, ברד ורוחות עזות יכולים להרוס חלונות ולפגוע במנגנוני סגירה של דלתות.

בעיות במערכת החשמל של הבית

חדירה של מים לתשתית החשמל של הבית או פגיעה בחיטוי החשמל החיצוניים המובילים לבית הן הסכנות הגדולות של סופה למערכת החשמל של הבית. ליקויי חשמל מאוד נפוצים לאחר סופה קשה, וזה לא יהיה מפתיע אם תחוו קצרים בנקודות חשמל מסוימות בבית גם ימים רבים לאחר הסופה. מומלץ לבדוק גם את מערכת החשמל של הבית במהלך בדק הבית.