אחת הטעויות הגדולות שרוכש דירה יכול לעשות הוא להזמין בודק לא מקצועי לאיתור ליקויי בניה לפני חתימה על הסכם הקנייה. איך תדעו אם פניתם לחברה מקצועית? מומלץ לקבל דעה מחברות בדק בית מומלצות ולהגדיל את הסיכוי שיספרו לכם את כל האמת.

במידה והגיע הזמן להזמין מהנדס בדק בית לאתר ליקויי בניה בדירה לפני השלמת עסקת הרכישה, אתם בטח כבר מודעים לכך שאתם צריכים ליצור קשר עם חברת בדק בית שתשלח לכם בודק שיערוך לכם את חוות הדעת ההנדסית. כאשר תתחילו לחפש אחר חברת בדק בית אתם תגלו שיש הרבה חברות הפועלות בשוק, וזה אומר שלא כולן חברות בדק בית מומלצות. איך יודעים האם חברת בדק הבית שפנינו אליה היא חברה איכותית עם שירות טוב? ובכן, היא תציין בפנינו את הנושאים הבאים:

1. אנו נציגים של חברה חיצונית שאין לה קשר לקבלן המבצע או ליזם המשווק של הפרויקט

רוכשים של דירות חדשות מקבלן חייבים לשים לב שחברת בדק הבית שהם מזמינים איננה קשורה בשום פנים ואופן לקבלן המבצע או ליזם של הפרויקט, וזאת על מנת להבטיח שתוצאות הבדיקה ישרתו רק את האינטרס שלהם. ברגע שקיים קשר בין מהנדס בדק הבית לאחד מהגורמים בפרויקט, אתם לא תהיו בטוחים אף פעם במאת האחוזים בכשירות חוות הדעת ההנדסית.

2. בדיקת בדק בית דורשת לכל הפחות שעתיים

הרבה מהנדסי בדק בית עצמאיים מגיעים לבצע בדיקת בית או דירה במטרה להשלים את הבדיקה כמה שיותר מהר, כי את התשלום הם לא מקבלים לפי שעה. אך חברת בדק בית מומלצת יודעת שעל מנת שמהנדס בדק בית ייתן חוות דעת הנדסית תקינה על מצב הבנייה בדירה, הוא חייב לבצע בדיקה מעמיקה שלוקחת לפחות שעתיים. אם אתם נתקלים בחברת בדק בית או מהנדס בדק בית עצמאי שמציין לכם זמן בדיקה קצר יותר, מומלץ לא להזמינו.

3. אנא דאגו לסדר וניקיון בדירה לפני הגעת הבודק

חברות בדק בית מומלצות יודעות שמהנדס בדק בית שמגיע לדירה לא מסודרת, בין אם זאת דירה יד שנייה או בין אם זאת דירה חדשה, יתקשה לבצע את עבודתו. בדירה מבולגנת אפשר בקלות לפספס ליקויי בניה חשובים וזה מצב שכדאי להימנע ממנו. לכן, חברת בדק בית אחראית תציין בפני הלקוח לדאוג לסדר וניקיון בדירה לקראת הגעת הבודק.

4. האם אתם רוצים לראות דוחות חוות דעת הנדסיים לדוגמה?

בסוף הבדיקה אתם מקבלים עותק של חוות דעת הנדסית של בדק הבית (דו"ח פירוט של כל ליקויי הבניה שנמצאו בדירה על ידי הבודק). קיימת חשיבות למבנה ולנראות של חוות הדעת ההנדסית שמוענקת ללקוח על ידי חברת בדק הבית. חברות בדק בית מקצועיות מספקות ללקוחות שלהן דוחות ממצאים לדוגמה.

5. מהנדס בדק הבית מעניק ייעוץ הנדסאי כחלק מבדיקת הדירה

חשוב לדעת שכאשר אתם מזמינים מהנדס בדק בית לבצע בדיקה בדירה, הוא לא מגיע רק בכדי לאתר ליקויי בניה. הוא שם בכדי לתת לכם ייעוץ הנדסאי מקצועי על פי בקשתכם. חברות בדק בית צריכות להתחייב לשלוח מהנדס בדק בית לאתר ליקויי בניה בדירה ולתת לכם ייעוץ הנדסאי בעת הצורך.

6. המהנדסים שלנו בעלי ניסיון רב שנים

כאשר זה מגיע לבדיקות בדק בית, ניסיון הוא החלק המרכזי ביותר. ככל שמהנדס בדק הבית מחזיק בניסיון של יותר שנים באיתור ליקויי בניה, כך גדלים הסיכויים שהוא יאתר יותר ליקויי בניה בדירה שלכם. חברות בדק בית מומלצות שולחות רק מהנדסי בדק בית מנוסים.

7. ייעוץ משפטי בהמשך למתן חוות דעת הנדסית

במידה ואתם נמצאים בסכסוך בבית משפט מול קבלן או מוכר הדירה, חשוב שתיצרו קשר עם חברת בדק בית מקצועית שמעניקה שירות ייעוץ משפטי בדיוק למקרים שכאלו. רוב חברות בדק הבית לא מציעות את השירות הזה, קח שחשוב לשים לב שאתם מעסיקים חברת בדק בית עם יועץ משפטי משפטי.