כל מזמין בדיקת בדק בית זכאי לקבל ייעוץ של מהנדס בדק בית כחלק משירות הבדיקה, במהלך ביצוע בדק הבית ובהמשך לקבלת חוות הדעת ההנדסית.

אם אתם נדרשים להזמין מהנדס בדק בית בכדי לבצע בדק בית בדירה חדשה מקבלן או על מנת להשלים עסקת רכישה של דירה יד שנייה, אתם פונים לחברת בדק בית ושוכרים את החברה להעניק לכם שירות של בדק בית. השירות הזה כולל ביקור של מהנדס שמגיע לדירה, בוחן את מבנה הדירה ומעניק לכם חוות דעת הנדסית.

נוסף על כך חשוב לדעת, שלאורך בדיקת בדק הבית ולאחר קבלת חוות הדעת ההנדסית אתם יכולים לקבל ייעוץ של מהנדס בדק בית. בדק בית לא רק כוללת הגעה של מהנדס שמאתר ליקויי בניה, מעניק לכם דו"ח ממצאים על ליקויי הבניה ופה נגמרת עבודתו. אתם בכל שלב יכולים לבקש ייעוץ והכוונה ממהנדס בדק הבית ונציגי חברת בדק בית בנושאים שונים, ובמקרים מסוימים יש לקוחות של חברות בדק בית שנדרשים לקבל ייצוג משפטי של מהנדס בהמשך לקבלת חוות הדעת ההנדסית.

ייעוץ של מהנדס בדק בית בעת הזמנת בדיקת בדק בית

כאשר אתם פונים לחברת בדק בית ומתאמים מהנדס שיגיע לבחינת הדירה, אתם כבר מקבלים ייעוץ לגבי סוג הבדיקה הנדרשת אצלכם. ישנן סוגי בדיקות בדק בית שונות, שנבדלות אחת מהשנייה בהתאם לדרישות בעל הנכס. למשל, אם עליכם לבצע בדק בית לדירה חדשה מקבלן הצרכים שלכם שונים מבעל נכס שצריך מהנדס בדק בית לבחינת רכוש שותף. כל מהנדס בדק בית יכול לבצע בדיקת דירה חדשה, בעוד שרק מהנדס עם ניסיון בביקורת מבנים כול לבצע בדק בית של רכוש משותף.

ייעוץ והכוונה של מהנדס בדק בית במהלך בדיקת בדק בית

כאשר מהנדס בדק הבית נמצא בדירתכם ומבצע את הבדיקה עצמה, זאת הזדמנות מצוינת לקבל ייעוץ פנים מול פנים מאיש מקצוע בתחום הנדסת בניין. חשוב לברר מול מהנדס בדק בית האם הוא מצא ליקויי בניה משמעותיים במהלך הבדיקה. במידה וכן, חשוב לקבל את חוות הדעת המקצועית שלו במהלך הימצאותו בדירה. רק כך באמת תוכלו להבין את המשמעות של ליקויי הבניה הגדולים, וכיצד יש לטפל בהן לאחר שחוות הדעת ההנדסית של מהנדס בדק הבית תועבר לקבלן האחראי או למוכר הדירה.

ייעוץ והכוונה של מהנדס בדק בית מיד עם סיום בדיקת בדק בית

חשוב לברר מול המהנדס האם לפי דעתו, לאחר שהוא השלים את בדק הבית והוא עדיין נוכח בדירה, יש עוד נושאים הקשורים לבנייה בדירה שחשוב להתייחס עליהם. בהרבה מקרים מהנדס מנוסה יבחין בנושאים נוספים מעבר לליקויי בניה שניתן לשפר בדירה. זה יכול להיות שיפוץ קטן שימנע ליקויי בניה גדולים יותר, למשל ביצוע חיפוי נוסף בחדר האמבטיה, או שינוי בעיצוב פנים הדירה שימנע בלאי בעתיד כמו למשל שינוי המיקום המיועד למזגן.

ייעוץ והכוונה של מהנדס בדק בית עם קבלת חוות הדעת ההנדסית

לאחר שמהנדס בדק הבית משלים את בדיקתו בדירה, אתם מקבלים חוות דעת הנדסית מסודרת. חוות הדעת ההנדסית הזאת מציגה את כלל ליקויי הבניה שהתגלו בדירה, עם פירוט וויזואלי ומקצועי. מכיוון שחוות הדעת ההנדסית מנוסחת בנוסח מקצועי, שמופנה קודם כל לטיפול בליקויי הבניה על ידי קבלן הבניה, רוב הסיכויים שלא תוכלו להבין בצורה מלאה את ממצאי דו"ח בדק הבית. זה בהחלט מובן, לאור כך שאין לכם את הידע המקצועי בהנדסת בנייה, אז חשוב בשלב זה לבקש ממהנדס בדק הבית או אחד מנציגי חברת בדק הבית להסביר לכם בצורה פשוטה מה מצוין בחוות הדעת ההנדסית.