על מנת להבטיח קבלת חוות דעת הנדסית מקצועית של בדק בית, מומלץ תמיד להעסיק מהנדס מומחה בדק בית לביצוע ביקורת הליקויים בנכס.

לפני השלמת עסקת רכישה של נכס כלשהו, בין אם מדובר על דירה פרטית או בין אם מדובר על נכס מסחרי, הרוכש של הנכס תמיד דואג לבצע בדיקת בדק בית. בדיקה זו שואפת לאתר ליקויי בניה קיימים בנכס תוך בדיקה כללית של טיב המבנה על מנת להציג חוות דעת הנדסית על הנכס לרוכש. בדומה לקבלת חוות דעת מקצועית על תקינות רכב או קבלת חוות דעת רפואית על מחלה, גם במהלך בדיקת בדק בית אנו תמיד רוצים לקבל את חוות הדעת המקצועית ביותר שאנו יכולים לקבל. לכן, מאוד מומלץ להעסיק מהנדס מומחה בדק בית להשלמת ביקורת ליקויי הבניה של הנכס.

הכשרה מקיפה בהנדסת בניין היא הבסיס של כל מהנדס בדק בית

מפקח בניה או מהנדס בדק בית מחזיקים בהכשרה מקיפה בתחום הבנייה והשיפוצים, הן בתהליכי בנייה והן בתהליכי ניהול ופיקוח בניה. כל מהנדס בדק בית עובר הכשרה לקבלת תעודת מפקח בניה מטעם משרד התמ"ת ובנוסף צובר הכשרה מקצועית בשטח. מהנדס בדק בית מומחה הוא מהנדס בדק בית אשר עבר הכשרה מקיפה ומעמיקה בתחום של ביקורת ליקויי בניה וביקורת נכסים, כך שכלל הידע המקצועי שצבר לאורך השנים יבוא לידי ביטוי במהלך בדק הבית וכתיבת חוות הדעת ההנדסית. עוד חשוב לציין, שללא הידע המקצועי הרב של מהנדס בדק בית מומחה חוות הדעת ההנדסית אינה תהיה קבילה לייצוג מזמין הבדיקה בבית משפט.

ניסיון מקצועי בשטח הוא הגורם המעצב מהנדס בדק בית מומחה

אם צבירת הכשרה מקיפה היא הבסיס של כל מהנדס בדק בית, אז צבירת ניסיון מקצועי בשטח היא הדרך שבה מהנדס בדק בית צעיר מעצב את כישוריו המקצועיים. בדיקת ליקויי בניה מתבססת ברובה על ניסיון של מהנדס בדק הבית באיתור ליקויים בנכס וחריגות בניה. מהנדס בדק הבית יכול לזהות בקלות ליקויי בניה ככל שהוא בעצמו מבקר ביותר נכסים ונתקל ביותר ליקויי בניה, כך שרק מהנדס בדק בית שמבצע בדיקות בדק בית במשך שנים רבות יכול להיחשב למהנדס בדק בית מומחה. מומלץ לבקש מחברת בדק הבית שלכם לשלוח מהנדס בדק בית עם לפחות 10 שנות ניסיון בביצוע בדיקות ליקויים בנכסים על מנת לקבל חוות דעת הנדסית מקצועית ביותר.

התמחות של מהנדס בדק בית באיתור ליקויי בניה בסוג מבנה מסוים

עוד גורם מקצועי שהופך מהנדס בדק בית למהנדס מומחה בדק בית הוא נושא ההתמחות בסוג מבנה מסוים. לרוב בדיקות בדק בית מתבצעות באחד מסוגי המבנים הבאים: דירה, בית פרטי, מבנה דו משפחתי, מבנה רב קומות, מבנה מסחרי ומבנה ציבורי. כל המבנים הללו נבדלים אחד מהשני בצורות רבות, גם בייחודיות של ליקויי הבניה הנוצרים בהם. בעוד שמהנדס בדק בית מקבל הכשרה על איתור ליקויי בניה בכלל סוגי המבנים הללו, עם השנים מהנדסי בדק בית רבים מפתחים התמקצעות בסוג מבנה מסוים. למשל, מהנדס בדק בית אחד יתמקצע בביצוע ביקורת מבנים בנכסים מסחריים גדולים כמו קניונים בעוד שמהנדס בדק בית אחר יתמקצע בבדיקות בדק בית של בתים פרטיים. שני המהנדסים הללו מחזיקים באותה הכשרה הבסיסית של הנדסת בניין, אך נבדלים אחד מהשני בהכשרה והניסיון הנוסף שצברו בדגש על סוג מבנים שונים. כדאי להזמין מהנדס בדק בית אשר מתמחה בסוג המבנה הנדרש לבדיקה, למשל אם אתם מעוניינים לבצע בדק בית לפניי קניית דירה, אז מומלץ להעסיק מהנדס בדק בית המתמחה בדירות בכדי להבטיח לעצמכם את חוות הדעת המנוסה ביותר.